تهران، اشرفی اصفهانی
info@mspasargad.com
02144880237
تماس با ما

دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی

باید توجه کنیم که دستگاه‌های تصفیه آب بر اساس ظرفیت دسته بندی می‌شوند و دستگاه‌های تصفیه آب بر اساس ظرفیتشان در دسته‌بندی‌های خانگی، نیمه صنعتی و صنعتی قرار می‌گیرند. دستگاه‌های تصفیه آبی که ظرفیتشان از 100 گالن تا 2000 گالن در شبانه روز است در دسته ی دستگاه‌های تصفیه آب نیمه صنعتی جای می‌گیرد و در صنایع مختلف بسیار کاربردی است.

در این مطلب به بررسی چگونگی انتخاب و خرید و استفاده از دستگاه‌های تصفیه آب نیمه صنعتی میپردازیم.

 دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی چه ساختاری دارد و چگونه کار می‌کند؟

اکثرا دستگاه‌های تصفیه آب خانگی برای جاهایی که به آب شهری دسترسی دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد ولی شاید لازم باشد آب شرب برای تعداد بیشتری لازم باشد که در این صورت باید از دستگاه های نیمه صنعتی که ظرفیت بیشتری دارند استفاده شود.

موارد کاربرد دستگاه های تصفیه آب نیمه صنعتی در اماکنی مانند کارگاه ها، کافی شاپ ها، رستوران ها، آزمایشگاه ها، بیمارستان ها و … است. چون ظرفیت آب این دستگاه ها قابل توجه هست و دقتشان در تولید آب شرب خوب می باشد کاربردهای زیادی می تواند داشته باشد.

در دستگاه‌های تصفیه آب نیمه صنعتی یکی از قسمت‌های اصلی دستگاه فیلترهای ممبران هستند و کیفیت فیلتراسیون تا اندازه ی زیادی به این فیلتر ها بستگی دارد. تصفیه آب در دستگاه‌های نیمه صنعتی به این شکل صورت می‌گیرد که آب به وسیله ی یک پمپ بافشار پمپاژ می‌شود به فیلتر ممبران اسمز معکوس و از منافذ بسیار کوچک این فیلتر عبور می کند آبی که از این فیلتر عبور می کند بیشتر آلاینده هایش حذف می شود.

در هنگام خرید دستگاه های تصفیه آب نیمه صنعتی با برند ها و ظرفیت های گوناگونی از این دستگاه ها روبرو می شوید اگر اطلاعات کافی از قبل نداشته باشید در لحظه ی خرید گیج کننده خواهد بود.

قطعاتی که در این دستگاه ها باید مورد توجه قرار دهید فیلترهای پیش تصفیه، فیلترهای ممبران، پمپ و شاسی نیمه صنعتی و قسمت دیگری که حائز اهیمت است مخزن آب است، زیرا فیلتر ممبران علاوه بر دقتی که دارد سیستم را کند می‌کند بنابراین باید آب تصفیه شده در مخزن جمع شود تا در زمان استفاده مشکلی وجود نداشته باشد، مخزن های دستگاه های تصفیه آب نیمه صنعتی دو نوع دارند : 1-مخزن های تیوب دار 2-مخزن های ذخیره خلا

                 

 دستگاه های تصفیه آب نیمه صنعتی در چه اماکنی کاربرد دارد؟

به دلیل ظرفیت‌های متنوعی که دستگاه‌های تصفیه آب نیمه صنعتی دارند، کاربردهای فراوانی در اماکن مختلف دارد که در زیر به برخی از آن ها اشاره می شود:

1- کارخانه‌ها و کارگاه‌ها برای تصفیه آب کارکنان

2- ساختمان‌های مسکونی چند واحدی

3- بیمارستان‌ها

4- ساختمان‌های اداری و تجاری

5- آزمایشگاه و صنایع دارو سازی

6- کارواش‌ها

7- رستوران‌ها و کافی شاپ ها

چطور دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی بخریم؟

برای خرید دستگاه های تصفیه آب نیمه صنعتی با توجه به تنوع برند ها و متنوع بودن آن در ظرفیت باید به نکاتی توجه کنیم تا دستگاهی را که برای ما مفید است بتوانیم انتخاب کنیم، در ادامه این مطلب را توضیح می دهیم:

1- برند دستگاه و سطح کیفی آن:

برند و کیفیت قطعاتی که در دستگاه های تصفیه آب نیمه صنعتی استفاده می شود در کیفیت آب خروجی دستگاه بسیار تاثیر گذار است قبل از خرید برندها را کامل بررسی کنید.

2- ظرفیت دستگاه های تصفیه آب نیمه صنعتی:

ابتدا جایی که مد نظرتان از دستگاه استفاده کنید را مد نظر قرار دهید، سپس بر اساس در نظر گرفتن جمعیت حدودی مقدار آب مصرفی را محاسبه کنید، تا ببینید به چه ظرفیتی احتیاج دارید.

-دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی با ظرفیت 200 گالن:

این دستگاه دو فیلتر ممبران 100 گالنی دارد، و می تواند در شبانه روز 800 لیتر آب تولید کند.

-دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی با ظرفیت 400 گالن:

این دستگاه چهار فیلتر ممبران 100 گالنی دارد، و می تواند در شبانه روز 1600 لیتر آب تولید کند.

-دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی با ظرفیت 800 گالن:

این دستگاه دو فیلتر ممبران 400 گالنی دارد، و می تواند در شبانه روز 3000 لیتر آب تولید کند.

-دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی دارای ظرفیت بالا:

این دستگاه را میتوان با ظرفیت های 1600گالن و 2000 گالن نیز طراحی و راه اندازی کرد. نوع ساختار و عملکرد این دستگاه های با توجه به ظرفیتشان تغییر می کند.

                   

3- سطح کیفی و میزان TDS موجود در آب:

در هنگام خرید دستگاه های تصفیه آب به مقدار TDS و سطح کیفی آب خروجی که در توضیحات دستگاه درج شده حتما توجه کنید.

*دیگر نکات و پارامترهایی که در خرید دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی باید به آن توجه نمایید به شرح زیر است:

-کیفیت پمپ تصفیه آب نیمه صنعتی

-نوع مخزن ذخیره آب

-انتخاب فیلترهای مورد نیاز

-کیفیت فیلترهای ممبران

-کیفیت فیلترهای پیش تصفیه

برندهای خوب دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی

برندهایی که برای خرید مد نظر دارید حتما قبل از خرید به صورت کامل در اینترنت در موردشان کسب اطلاعات کنید زیرا کیفیت برندها بسیار متفاوت است، بهترین برندهایی که مورد استقبال مردم قرار گرفته در ادامه معرفی شده:

               

 1- دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی برند سافت واتر: 

این دستگاه های تصفیه آب نیمه صنعتی بر اساس استانداردهای بین المللی طراحی و ساخته شده و در بین برند های گوناگون دارای دقیق ترین عملکرد برای تولید آب تصفیه شده با کیفیت و از بین بردن آلاینده ها به صورت دقیق است. دستگاه های این برند فیلترهای بسیار با کیفیتی دارد، همینطور فیلترهای کربنی که در این دستگاه تعبیه شده بر پایه گیاهی هستند که هم دقت بالایی دارد و هم بی ضرر است.

2- دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی برند آرتک:

فیلتر هایی که در این برند به کار رفته بسیار با کیفیت است. آلاینده ها را به صورت دقیق از آب حذف میکند. کیفیت قطعات در این دستگاه بسیار مطلوب هستند، به همین دلیل احتیاج به سرویس دهی در این دستگاه کاهش پیدا می کند. ظرفیت دستگاه های تصفیه آب نیمه صنعتی این برند 200 گالن، 400 گالن و 800 گالن است.

شرکت محیط صنعت پاسارگاد با سابقه ی طولانی در زمینه فروش دستگاه های تصفیه آب نیمه صنعتی به شما کمک می کند تا بهترین تجربه خرید را داشته باشید، شما میتوانید از مشاوره رایگان شرکت ما پیش از خرید نیز استفاده کنید.